Liga 1: Pandurii, victorie pretioasa la Brasov

Sambata, 08 Noiembrie 2014, ora 17:25
1508 citiri

Pandurii lui Petre Grigoras au obtinut o victorie pretioasa in etapa cu numarul 14 din Liga 1.

Gorjenii s-au impus cu scorul de 3-0 pe terenul celor de la FC Brasov si au parasit, pentru moment, zona retrogradarii.

Omul decisiv pentru Pandurii a fost mijlocasul Alin Buleica, cel care si-a trecut in cont o "dubla".

Mai intai, el a deschis scorul in minutul 39, din centrarea elvetianului Shalaj, pentru ca in minutul 74 sa inscrie cel de-al doilea gol al partidei dupa o actiune personala excelenta.

Dan Roman a "inchis" tabela cu sapte minute inainte de final.

In urma acestui rezultat, Pandurii urca provizoriu pe locul 11 al clasamentului Ligii 1, iesind din zona pozitiilor retrogradabile.

Echipele de start

FC Brasov: Marinescu - Vagner, Diogo Santos, Leko, S.Rodrigues - Constantinescu, C.Munteanu, S. Moraru, Aganovici - Enceanu- Ganea

Rezerve: D.Mutu, C. Cristea, Ciocilteu, Tira, Buga, Al. Grigoras, Straut

Antrenor: Adrian Szabo

Pandurii: Stanca - Pleasca, Erico, Mevlja, Momcilovici - Nistor, Elton, Anton- Shalaj, Buleica, Roman,

Rezerve: Gliwa, Ungurasan, Predescu, Iorga, Sendroiu, Shamsin, Nicoara

Antrenor: Petre Grigoras

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Buleica Pandurii liga 1, #Pandurii Brasov Liga 1, #Liga 1 rezultate meciuri , #rezultate