Liga 1: Petrolul continua seria neagra la Piatra Neamt

Luni, 26 Martie 2012, ora 21:05
1407 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a obtinut, luni, prima victorie pe teren propriu in 2012, invingand Petrolul Ploiesti cu 2-1 in etapa a 23-a din Liga 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 20, prin Oprita, din lovitura de la 11 metri, si au intrat in avantaj la cabine.

Situatia avea sa se schimbe rapid in repriza secunda, gazdele intorcand rezultatul in aproximativ un sfert de ora.

La trei minute de la reluare, Constantinescu a restabilit egalitatea, iar Golubovici i-a dus pe moldoveni in avantaj, in minutul 62, cu un gol inscris din lovitura de pedeapsa, prima primita de nemteni in acest sezon.

In urma acestui succes, Ceahlaul a urcat pe locul 10 in Liga 1, cu 29 de puncte, in timp ce Petrolul a ramas pe pozitia a 17-a, cu doar 19 puncte.

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici - Dumitras, Vitelaru, Tepes, Muscalu - Ichim, Onciu - Constantinescu, Achim, Stana - Golubovici;

Rezerve: Villadsen, Marc, Druga, Gafita, Badescu, Monroy, Fabbron;

Petrolul Ploiesti: Povilas - Tudor, Melinte, Bikana, Djemia, Osiako, Mustivar, Oprita, Boudjemaa, Younes, Zerka;

Rezerve: Oprea, Dina, Negru, Neagu, Alvaro Silva Linares, Dumitru, Stoica.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...