Liga 1: Remiza fara goluri intre Otelul si FC Brasov

Duminica, 30 Septembrie 2012, ora 18:55
1453 citiri

Otelul Galati si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci disputat duminica in cadrul etapei cu numarul 10 din Liga 1.

Partida de la Galati a inceput cu o sansa la poarta lui Grahovac si cu o usoara dominare a oaspetilor, insa gazdele au bifat prima mare ocazie in minutul 20, cand Inkango a ramas singur cu Taborda si a ratat poarta.

Viglianti a ratat deschiderea scorului in minutul 41, cu un sut deviat cu putin peste transversala, iar brasovenii au replicat inainte de pauza, Machado ratand dintr-o pozitie foarte buna.

Moldovenii au ratat alte trei ocazii importante in partea secunda. Pena a fost blocat pe rand de Taborda si Machado, iar Madeira a fost aproape de autogol cu un sfert de ora inainte de final.

Meciul s-a incheiat in cele din urma fara gol pe tabela si ambele formatii s-au ales cu cate un punct.

In urma acestui rezultat, Otelul Galati a urcat pe locul 16 in Liga 1, cu sase puncte, in timp ce FC Brasov se mentine pe pozitia a noua, cu 13 puncte.

Otelul Galati: Grahovac - Carja, Costin, Perendija, Cucu - Neagu, Giurgiu - Iorga, Viglianti, Bajenaru - Inkango;

Rezerve: Branet, Sarghi, Sipovici, Filip, Laurentiu Bus, Punosevac, Pena;

FC Brasov: Taborda - David, Machado, Munteanu, Ionescu - Viveiros, Mateiu, Madeira - Popa - Buga, Batin;

Rezerve: Mutu, Lazar, Tames, Popa, Straut, Damian, Olariu.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...