Liga 1: Remiza nebuna intre Dinamo si ASA-ul lui Mutu

Luni, 14 Martie 2016, ora 22:21

ASA TArgu Mures, echipa pregatita de Adrian Mutu, si Dinamo au terminat la egalitate in ultimul meci al etapei cu numarul doi din play-off-ul Ligii 1.

Cele doua formatii au remizat, scor 0-0, la capatul unei partide din care nu au lipsit ocaziile foarte mari.

Partida de la Targu Mures a inceput intr-o nota amuzanta, cu trei baloane sutate in afara stadionului in primele 20 de minute.

Prima mare ocazie a meciului le-a apartinut celor de la ASA, N'Doye sutand ca din tun de la 30 de metri, insa Cerniauskas a reusit sa blocheze, desi a fost destul de ezitant.

Cinci minute mai tarziu Dinamo a fost cea care a irosit sansa golului, Rotariu luand la tinta transversala portii lui Stancioiu.

Partea secunda nu a fost lipsita de ocazii, insa finalul a fost incendiar.

In minutul 79 ASA a ramas in 10 jucatori dupa eliminarea lui Gorobsov, iar Dinamo a avut o noua ocazie uriasa, cu o dubla bara la sutul ghinionistului Rotariu.

Cu un minut inaintea finalului timpului regulamentar de joc, ASA putea da lovitura, insa balonul sutat superb de Bus a lovit incheietura barelor portii dinamoviste.

Meciul s-a incheiat asa cum a inceput, 0-0, si Steaua este marea invingatoare a acestei etape de play-off.

ECHIPELE DE START

ASA Targu Mures: Stancioiu - Matei, Ivan Gonzalez, Balaur, Pirvulescu - Gorobsov, Muresan, N'Doye - Jazvici, Dedov, Ciolacu
Rezerve: Viciu - Mutu, Candrea, Bus, Brandan, Borza, Muth
Antrenor: George Ciorceri

Dinamo: Cerniauskas - Hanca, Puljici, Mevlja, Olteanu - Anton, Ekeng - Rotariu, Bicfalvi, Romario - Essombe
Rezerve: Mutiu - Nedelcearu, Gnohere, Bartalsstovu, Costache, Marc, Corbu
Antrenor: Mircea Rednic