Liga 1: Remiza spectaculoasa la Botosani

Luni, 23 Noiembrie 2015, ora 19:59
2174 citiri

FC Botosani si FC Voluntari au remizat, scor 2-2, la capatul unui meci foarte spectaculos din etapa a 18-a a Ligii 1.

Un adevarat derbi al suferintei, intalnirea din Moldova a inceput mai bine pentru gazde, care au reusit sa deschida scorul inca din minutul 11, prin Hadnagy.

Avantajul n-a durat decat un sfert de ora, Kone retabilind egalitatea cu un sut superb, de la peste 30 de metri.

Ilfovenii au reusit chiar sa preia conducerea in debutul partii secunde, dupa golul lui Spahija, insa Botosaniul a egalat in minutul 85, prin Ivanovici.

Cea mai dramatica faza a avut loc in minutele de prelungire. La o faza de atac a gazdelor mingea a fost respinsa de pe linia portii, iar apoi a fost trimisa in plasa, insa inainte a lovit mana lui Acsinte, care ii solicita asistentului sa valideze golul.

Arbitrul a anulat corect reusita astfel ca meciul s-a incheiat la egalitate.

Echipele de start

Botosani: Iliev - Dimitrov, Plamada, Ngadeu, Acsinte - Vasvari, Cucu - Martinus, Cabrera, Popovici - Hadnagy

Voluntari: Lytovka - Rus, Radoi, Spahija, Briceag - Novac, Gossens - Kone, Pancu, Vodut - A. Balan

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Botosani Voluntari Liga 1, #Liga 1 rezultate, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate