Liga 1: Remiza superba intre Astra si Craiova

Vineri, 03 Noiembrie 2017, ora 22:42
5701 citiri

Astra Giurgiu si CS "U" Craiova au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-o partida jucata vineri seara in cadrul etapei a 17-a a Ligii 1.

Intalnirea de la Giurgiu a avut de toate: goluri, penalti, cartonas rosu si, mai ales, o multime de ocazii si faze spectaculoase.

Brazilianul Gustavo a deschis scorul pentru olteni in minutul 5, dintr-un penalti dictat ca urmare a unei interventii hazardate a lui Polczak.

Egalarea gazdelor a venit dupa numai 3 minute, cand Alexandru Ionita a inscris cu un sut superb de la marginea careului.

La fel ca-n prima repriza, si-n partea secunda Gustavo a punctat aproape imediat. De data aceasta n-a mai fost din penalti, ci cu un sut din cativa metri, venit in urma unei centrari perfecte a lui Mitrita.

In minutul 73, portarul Astrei, Plamen Iliev, a fost eliminat dupa ce l-a lovit cu piciorul pe Spajija.

In inferioritate numerica, insa, giurgiuvenii au reusit sa egaleze prin Dandea, in minutul 79, cu o lovitura de cap superba, dupa un corner.

Dupa acest egal, Craiova ramane pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, cu 33 de puncte, in timp ce Astra se afla pe pozitia a 6-a, cu 25 de puncte.

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Polczak, Erico, Radunovici - Mrzljak, Dandea - Vinicius, Ionita, Balaure - Le Tallec.

Antrenor: Edi Iordanescu.

CSU Craiova: Calancea - Spahija, Popov, Ferreira - Martic, Mateiu, Screciu, Bancu - Gustavo, Baluta, Mitrita.

Antrenor: Devis Mangia.

Arbitru: Marcel Birsan.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#rezultat Astra Craiova, #Astra egal Craiova, #Astra Craiova Liga 1 , #rezultate