Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: "Derbiul retrogradarii" s-a incheiat la egalitate

Luni, 06 Mai 2013, ora 22:20
2828 citiri

"Derbiul retrogradarii" din etapa cu numarul 29 a Ligii 1, intalnirea dintre Concordia Chiajna si CSMS Iasi, s-a incheiat la egalitate, scor 1-1. A fost ultima partida a rundei.

Meciul dintre cele doua formatii care se lupta din rasputeri pentru evitarea retrogradarii a fost unul echilibrat, cu ocazii la ambele porti.

Deschiderea de scor a venit insa abia pe final de repriza, dupa ce Bambara a fost faultat in careul iesean de Onofras. Purece a executat penaltiul acordat de Alexandru Tudor si a transformat.

In debutul partii secunde oaspetii au restabilit egalitatea dupa ce portarul Nita, cel care va ajunge la Steaua din vara, a gafat incredibil si i-a facut un gol cadou lui Moutinho.

Partida a continuat cu un ritm destul de bun, existand ocazii destul de mari la ambele porti. Iesenii puteau da chiar lovitura in minutul 73, atunci cand Patulea a luat la tinta bara portii lui Nita.

In prelungiri oaspetilor le-a fost refuzata o lovitura de la 11 metri in urma unui hent comis de Ghionea in propria suprafata de pedeapsa.

Concordia - Iasi s-a incheiat la egalitate, insa rezultatul nu ajuta niciuna dintre combatante, care raman pe pozitii retrogradabile.

Chiajna: Nita - Savin, Leca, Ghionea, Bambara - S. Pana, Ispir - Serediuc, Purece, Coesereanu - Welington

Rezerve: Cobrea, Bucurica, Fl. Ilie, D. Stan, A. Stan, Popovici

Antrenor: Ilie Stan

CSMS Iasi: Irimia - Mitici, Avramia, Tincu,Tiganasu - Ciucur, Miclea, Moutinho, Cl. Tudor - Patulea, Onofras

Rezerve: Lungu, Badic, Ionescu, Semenenko, Herghelegiu, Cretu, Straton

Antrenor: Sorin Cirtu

Arbitru: Alexandru Tudor

Asistenti: Miclos Nagy, Valentin Avram

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...