Liga 1: Vasluiul invinge Ceahlaul. Festival de goluri in Moldova

Sambata, 03 Noiembrie 2012, ora 23:20
1801 citiri

FC Vaslui a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 14 a Ligii 1, echipa patronata de Adrian Porumboiu trecand de rivala locala Ceahlaul cu scorul de 4-2, in urma unei partide spectaculoase.

Meciul de la Vaslui a inceput cu o mare surpriza, Ichim deschizand scorul pentru oaspeti in minutul 5, atunci cand a reluat imparabil cu capul un balon trimis in careul "galben-verzilor".

Surpriza nu a durat decat trei minute pentru ca FC Vaslui a revenit pe tabela in urma golului fundasului Celeban, din minutul 8.

Dupa jumatatea primei reprize gazdele au parut ca au transat soarta partidei, Caue si Marius Niculae punctand la o diferenta de numai doua minute si ducand scorul la un linistitor 3-1.

Numai ca nemtenii nu s-au lasat si, imediat dupa reluare, Lukanovic a profitat de o gafa in defensiva Vasluiului si a redus din diferenta. Jocul a continuat la fel de spectaculos, baietii lui Viorel Hizo marcand si ei, prin acelasi Celeban, in minutul 58, restabilind astfel diferenta de doua goluri de pe tabela de marcaj.

Dar pentru ca derbiul Moldovei avea nevoie de putina tensiune, in ultimul minut Ceahlaul a redus iarasi din handicap cu un sut frumos de la aproape 20 de metri.

A fost insa ultima reusita a unei partide agreabile, peste media din Liga 1.

Echipele:

FC Vaslui: Coman - Celeban, Varela, Charalambous, Milanov - Caue, Costin - Antal, Sburlea, Varga - Niculae

Rezerve: Straton - Stanciu, Tukura, Salageanu, Cordos, Jumisse, Buhaescu

Antrenor: Viorel Hizo

Ceahlaul: B. Miron - A. Moreno, Mohamed, Ichim, Barna - Monroy, V. Achim - Badescu, Golubovic, Constantinescu - Lukanovic

Rezerve: Jovic - Cazan, Tolimir, Rusu, Chitoasca, Vitelaru, Velici

Antrenor: Costel Enache

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Vaslui Ceahlaul rezultat Liga 1, #rezultate Liga 1, #Vaslui Ceahlaul Liga 1 , #rezultate