Liga 1: Victorie cu emotii obtinuta de Astra

Miercuri, 09 August 2017, ora 18:56
2558 citiri

Astra Giurgiu a castigat cu 1-0 intalnirea disputata miercuri, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, in etapa a 5-a a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost reusit in minutul 21, de Ionita. Fostul rapidist a finalizat la coltul lung o pasa senzationala de aproape 50 de metri a lui Balaure.

Pe final, Bogdan Chipirliu, de la gazde, introdus in partea secunda, a primit doua cartonase galbene intr-un interval de doar 8 minute si a fost eliminat.

Cu un jucator in plus, oaspetii au fost la un pas de egalare, in ultimul minut al prelungirilor, insa bara l-a salvat pe Iliev.

In urma acestui succes, Astra lui Edi Iordanescu a ajuns la 10 puncte si a urcat pe locul 4 in clasamentul Ligii 1, la egalitate cu CFR Cluj si FCSB, care au insa un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, ilfovenii raman cu doar un punct strans in aceste prime 5 etape.

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Polczak, Bejan, Radunovic - Mrzljak, Poljak - Balaure, Al. Ionita, Marquinhos - Le Tallec.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Concordia Chiajna: Balgradean - Rasdan, Tipuric, Albu, Bucurica - Kortzorg, Spehar - Gradinaru, M. Cristescu, Raducanu - Pena.

Antrenor: Vasile Miriuta.

Arbitru: George Radulescu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#rezultat Astra Concordia Chiajna, #Astra victorie Concordia Chiajna , #rezultate