Liga 1: Viitorul lui Hagi rateaza victoria la Targu Mures

Joi, 31 Martie 2016, ora 22:26
3377 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a scapat printre degete o victorie care la un moment dat parea sigura pe terenul celor de la ASA Targu Mures.

Partida s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, gazdele reusind sa inscrie pe final, in inferioritate numerica.

Trupa "Regelui" a avut o sansa mare de a obtine trei puncte importante pe terenul celei mai slabe echipe din play-off, insa a irosit-o dupa o noua gafa uluitoare a lui Pecanha.

Dupa o prima repriza fara goluri, gazdele de la ASA au ramas in zece jucatori, Jazvic primind al doilea cartonas galben in minutul 49 si fiind trimis la vestiare.

Un sfert de ora mai tarziu, oaspetii au deschis scorul, De Lucas marcand cu un sut superb, din afara careului, trimitand balonul sub transversala.

Pe finalul partidei ASA a reusit sa restabileasca egalitatea prin fostul stelist Tucudean. Acesta a sutat de la 20 de metri, insa destul de slab si pe mijlocul portii, iar Pecanha a scapat balonul in poarta.

Echipele de start

ASA: Stancioiu - G. Matei, Balaur, Ivan Gonzalez, Parvulescu - G. Muresan, Brandan - Jazvici, Mutu, Bus - Ciolacu

Rezerve: Viciu, Ramiro Costa, Dedov, Tucudean, Muth, German, Feketics

Viitorul: Pecanha - Benzar, Hodorogea, Boli, Ganea - R. Marin, Filip, De Lucas - Chitu, Rusu, I. Hagi

Rezerve: Tordai, Perju, Casap, Kylien, Cicaldau, Dumitrescu, Coman

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Liga 1 rezultate, #Viitorul ASA rezultat Liga 1, #Hagi Viitorul Liga 1 , #rezultate