Liga 1: Voluntari, pas urias spre evitarea retrogradarii

Miercuri, 08 Iunie 2016, ora 20:20

FC Voluntari a facut un pas urias spre evitarea retrogradarii, castigand clar mansa tur a barajului pentru Liga 1.

Ilfovenii s-au impus pe teren propriu cu un neverosimil 3-0 in fata celor de la UTA Batrana Doamna.

Voluntariul a deschis scorul in minutul 27 al intalnirii, atunci cand Vodut s-a inaltat bine in careul advers si a inscris cu o lovitura de cap bine plasata.

Cu un minut inainte de finalul primei reprize, atacantul imprumutat de la Steaua, Alexandru Tudorie, a dus scorul la 2-0 cu un sut sec, din marginea careului mic.

Adrian Balan a "inchis tabela" in minutul 79, acesta transformand impecabil o lovitura libera din marginea careului advers, usor lateral stanga.

In urma acestui rezultat, UTA are sanse minime sa obtina prezenta in Liga 1 in returul de pe teren propriu.

Echipele de start

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Tiru, Maftei (cpt.), Mitache - Moke, Novac - Capatana, Vl. Achim, Vodut - Tudorie
Rezerve: Balauru - Novakovic, N. Grigore, L. Rus, Kone, Enceanu, Ad. Balan
Director tehnic: Florin Marin

UTA: Miron - Covaci, Botis (cpt), Gligor, Burla - Stratila, Chindris, Tanase, D. Copil - Man, Curtuius
Rezerve: Anca - M. Vlad, Al. Roman, Ad. Petre, Jorza, Cr. Costin, Cip. Rus
Antrenor: Roland Nagy