Liga 1: Voluntari, victorie la scor cu Poli Timisoara

Sambata, 10 Septembrie 2016, ora 19:21
2358 citiri

FC Voluntari a obtinut o victorie impresionanta in etapa cu numarul sapte din Liga 1, ilfovenii trecand fara emotii de ACS Poli Timisoara.

Echipa din Voluntari s-a impus pe teren propriu cu scorul de 4-1 si urca provizoriu pana pe locul 5 al clasamentului.

Dupa un debut de meci echilibrat, in care oaspetii au iesit parca mai mult in evidenta, Voluntariul a deschis scorul in minutul 20, prin Marinescu, acesta punctand cu un sut frumos din afara careului.

20 de minute mai tarziu, Florin Cernat a pasat excelent pentru Popadiuc, iar fostul jucator al Stelei a "intepat" balonul peste Curileac.

Oaspetii au revenit pe tabela la jumatatea reprizei secunde, Pedro Henrique marcand dupa o gafa a lui Bornescu, insa imediat a iesit la rampa "maestrul" Florin Cernat. Acesta a marcat de doua ori, din penalti si cu un lob de mare efect, stabilind scorul final.

Voluntariul invinge si, cu 11 puncte din 7 etape, urca deocamdata pana pe locul 5 in Liga 1, avand si cel mai bun atac al campionatului, alaturi de Botosani, cu 14 goluri marcate pana acum.

Echipele de start

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Balaur, Maftei, Acsinte - Tabacariu - Popadiuc, Marinescu, Novac, Ivanovici - Cernat

Rezerve: Balauru, Spahija, Coman, Vodut, Lungu, Capatana, Balan

ACS Poli Timisoara: Curileac - Straut, Seroni, Scutaru, Novak - Artean - Rosu, Croitoru, Llorente, Doman - Popovici

Rezerve: Straton, Mailat, Pedro Henrique, Carstocea, Cinu, Fridrich, Bocsan

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...