Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Voluntariul lui Dragomir, victorie controversata la Ploiesti

Sambata, 02 Aprilie 2016, ora 18:22
3159 citiri

FC Voluntari a obtinut o victorie controversata in etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1 pe terenul celor de la Petrolul.

Ilfovenii s-au impus la Ploiesti cu scorul de 2-1 la capatul unei partide in care gazdele au avut doi jucatori eliminati.

"Lupii" au inceput mai bine partida de pe "Ilie Oana", insa au fost pedepsiti destul de repede. Rus a scos un penalti in minutul 8, iar Balan a transformat sigur, deschizand scorul pentru oaspeti.

A urmat o lunga perioada de joc echilibrat, Petrolul restabilind egalitatea in minutul 60, dupa reusita lui Gavrila.

Nu s-au bucurat foarte mult ploiestenii pentru ca "centralul" Alexandru Tudor i-a eliminat pe Stana si Pulhac in decurs de 10 minute. Ambii jucatori au primit al doilea cartonas galben, gazdele considerand ca deciziile au fost exagerate.

Pe final de meci veteranul Daniel Pancu, reprimit in lot dupa episodul tensionat din iarna, a inscris golul victoriei, iar Voluntariul spera mai nou la cupele europene.

Echipele de start

Petrolul: Cobrea - Beta, Miselaricu, Benga, Pulhac - Gavrila, Bucsa, Stana, Astafei - Zoubir - Markos

Rezerve: I. Popescu, Inez, Guerriero, Ziani, Paolucci, Pacar, Mares

FC Voluntari: Calancea - Filipov, Spahija, Tiru, Barna - Maftei, Moke - L. Rus, Achim, Kone - Balan

Rezerve: Bornescu, Pancu, Capatana, Tudorie, Mitache, Iorga, N.Grigore

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Voluntari Petrolul rezultat, #Voluntari victorie Petrolul, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate