Liga I: CFR Cluj invinge cu emotii Pandurii

Sambata, 28 August 2010, ora 23:20
1889 citiri

CFR Cluj a obtinut cea de-a doua victorie a sezonului, impunandu-se cu emotii, pe teren propriu, in fata formatiei Pandurii Targu Jiu, scor 2-1.

"Feroviarii" au deschis scorul in minutul 18 in urma unui sut din opt metri a lui Emmanuel Kone si au dublat avantajul dupa numai cinci minute, in urma unui contraatac.

Bastos putea inscrie pentru 3-0 cu doua minute inainte de pauza, insa sutul sau a fost respins de Popa cu un reflex senzational.

Clujenii au avut mai multe emotii in repriza secunda, Pandurii amenintand constant poarta lui Stancioiu in cautarea reducerii handicapului.

Orac a trecut si el pe langa gol pentru Pandurii, in timp ce campioana Romaniei a dat replica prin Bud. Popa a fost nevoit sa respinga si devierea gresita a lui Pintilii, care a fost aproape de autogol.

Gorjenii au redus din handicap in minutul 85, cand Voiculet a executat o lovitura de la 11 metri obtinuta de Hidisan, insa, in ciuda atacurilor furibunde ale oaspetilor, cele trei puncte au ramas in Gruia, scorul final fiind 2-1.

Victoria ii duce pe "feroviari" pe locul 9 in Liga I, in timp ce Pandurii raman pe ultima pozitie, cu numai trei puncte acumulate in sase meciuri.

Dan Petrescu recunoaște: ”A fost o victorie norocoasă, nimeni nu va mai câștiga la Arad”
Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat duminică seară, după meciul cu UTA Arad, scor 1-0, că acest succes a fost obţinut cu noroc, conform news.ro. “A fost o victorie...
Campioana CFR Cluj, victorie norocoasă în deplasare. Golul spectaculos care a decis meciul
CFR Cluj a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 1-0 (1-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 10-a a Ligii I de fotbal, conform agerpres.ro. Campioana s-a impus prin golul...