Liga I: FC Brasov a castigat derbiul suferintei

Sambata, 13 Noiembrie 2010, ora 20:51
813 citiri

FC Brasov a invins Sportul Studentesc, scor 2-0, in etapa a 15-a a Ligii I, si a intrerupt seria de 12 partide fara victorie.

Gazdele au deschis scorul inca din minutul 10, prin Majernik, dupa o lovitura de colt, iar dupa 20 de minute au beneficiat de o lovitura de la 11 metri.

Acordata la un fault al lui Maxim asupra lui Viveiros, lovitura de pedeapsa a fost transformata fara probleme de Robert Ilyes.

Oaspetii au cautat golul in finalul primei reprize, dar Minca s-a opus la suturile expediate pe rand de Tiberiu Balan si Ferfelea.

Repriza secunda a fost saraca in faze de poarta, cea mai importanta ocazie inregistrandu-se in minutul 83, cand Curelea a tintit bara cu o lovitura de cap din cativa metri.

Victoria obtinuta sub Tampa ii scoate pe brasoveni din zona retrogradarii, trupa lui Isaila urcand pana pe 13 cu un total de 16 puncte. Sportul ramane pe ultima pozitie, cu doar 10 puncte.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...