Liga I: Gloria bate Branestiul si iese de la retrogradare

Luni, 29 Noiembrie 2010, ora 18:53
1514 citiri

Gloria Bistrita a incheiat turul Ligii I cu un succes, obtinuta in fata Victoriei Branesti, scor 1-0.

Aflati pe locul 17 inaintea etapei, bistritenii au tras tare in prma repriza si au deschis scorul dupa 26 de minute, Bajenaru punctand cu un sut de la marginea careului, dupa o pasa de la Velcovici.

Incepand cu minutul 57, oaspetii au evoluat in 10 oameni, Marincau fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Meciul a fost lipsit de evenimente pana spre final, gazdele fiind preocupate de mentinerea avantajului de pe tabela de marcaj.

Avram putea restabili egalitatea in minutul 82, dar sutul sau violent din marginea careului a lovit bara din dreapta portii aparate de Albut.

In urma acestui rezultat, Gloria Bistrita paraseste zona retrogradarii si urca pe locul 12, cu 19 puncte, devansand Brasovul si FCM Targu Mures la golaveraj.

Victoria Branesti pierde o pozitie si cade pe 15, avand acelasi numar de puncte cu Pandurii Targu Jiu si Unirea Urziceni, 17.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...