Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga I: Piturca a debutat cu victorie pe banca Universitatii Craiova

Sambata, 28 August 2010, ora 20:54
2688 citiri

Instalarea lui Victor Piturca pe banca Universitatii Craiova a adus mult asteptata victorie in Liga I, oltenii castigand partida disputata pe teren propriu cu Sportul Studentesc, scor 1-0.

Fostul selectioner a fost primit cu entuziasm pe Ion Oblemenco, "juvetii" fiind impinsi de la spate de fanii reveniti in numar mare pe stadion.

Alexandru Piturca a ratat prima ocazie in minutul 25, iar Wobay a ratat si el doua ocazii de gol pana la pauza.

Mihai Costea a trecut pe langa deschiderea scorului la un sfert de ora de la reluare. Oaspetii au ajuns cu greu in careul craiovenilor, blocati de organizarea defensiva a elevilor lui Victor Piturca.

Gazdele au ratat din nou in minutul 87, prin Stoianof, al carui sut a fost respins de portarul Niculescu.

Golul victoriei a venit in momentul in care arbitrul de rezerva se pregatea sa arate minutele de prelungire, Stoianof aducand primul succes din acest sezon pentru Universitatea Craiova.

Cu victoria obtinuta, Craiova acumuleaza sase puncte si paraseste zona retrogradarii, urcand pana pe locul 9. Sportul Studentesc cade pe 10, tot cu sase puncte, dar cu golaveraj inferior.

Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...
Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...
#Universitatea Craiova, #sportul studentesc, #rezultate Liga I, #Victor Piturca , #rezultate