Liga I: Remiza fara goluri intre Gloria si FC Brasov

Luni, 20 Septembrie 2010, ora 19:47
896 citiri

Gloria Bistrita si FC Brasov au incheiat la egalitate, scor 0-0, intr-o partida contand pentru etapa a 8-a a Ligii I.

Prima mare ocazie a partidei a apartinut gazdelor, care, in minutul cinci, au ratat prin Szukala, lovitura de cap a fundasului bistritean trecand peste poarta brasovenilor.

Ribeiro Moraes a introdus mingea in poarta in minutul noua, insa arbitrul a anulat golul pentru un fault in atac. Acelasi Bruno Moraes a sutat pe langa poarta in minutul 26.

Dupa alte trei minute, Frasinescu a ratat cea mai mare ocazie a partidei, trimitand cu capul in bara la o lovitura de colt.

Minca a fost pus din nou la incercare de Bruno Moraes, in startul reprizei secunde, insa portarul brasovean si-a salvat echipa in doua randuri.

Dedu putea inscrie pentru oaspeti in minutul 67 dupa ce a scapat singur in careul bistritean, insa lovitura sa de cap a ocolit poarta lui Albut.

In urma acestui rezultat, FC Brasov urca pana pe locul 9 in Liga I, cu 10 puncte, in timp ce Gloria ii i-a locul Unirii Urziceni, pe pozitia a 11-a, cu 9 puncte.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...