Liga I: Remiza spectaculoasa intre Gloria Bistrita si FC Timisoara

Sambata, 04 Decembrie 2010, ora 19:50
1658 citiri

Gloria Bistrita si FC Timisoara au incheiat la egalitate, scor 3-3, intr-un meci contand pentru cea de-a 19-a etapa a Ligii I.

Bistritenii au inceput meciul cu o ratare de zile mari, Bruno Moraes sutand in transversala la minute de la start. Primul gol avea sa vina insa la poarta lui Albut, Luchin inscriind in minutul 18, dupa o deviere a lui Cisovsky.

Ciprian Petre putea restabili egalitatea cu trei minute inainte de pauza, dar portarul Pantilimon a respins in extremis sutul acestuia din 10 metri.

Banatenii au inscris pentru a doua oara prin Zicu, la numai patru minute de la reluare. Fostul dinamovist a profitat de o greseala a lui Albut si a inscris din fata portii.

Bistritenii au replicat in minutul 53 prin Velcovici, al carui sut, deviat usor de Burca, a redus din handicap. Oaspetii au majorat din nou diferenta in minutul 67, Axente luand o actiune pe cont propriu pentru a inscrie cu un sut frumos sub transversala.

Gloria a revenit din nou in joc si a punctat pentru 2-3 prin Keita, care, in minutul 72, a marcat cu un sut la coltul lung dupa o faza prelungita de atac.

Oaspetii au incheiat partida in inferioritate numerica, Burca primind cel de-al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu, cu cinci minute inainte de final. Bistriteni au reusit sa egaleze in extremis, Keita reusind dubla cu un lob superb peste Pantilimon.

In urma acestui rezultat, FC Timisoara se apropie la doua puncte de liderul Otelul, dar galatenii au cu un meci mai putin disputat. Gloria urca pe locul 11, dar ramane la doua puncte de zona retrogradabila.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...