Pandurii se impune in thrillerul de la Brasov

Luni, 16 Decembrie 2013, ora 21:50
1411 citiri

Pandurii Targu Jiu a obtinut o victorie spectaculoasa in ultimul meci al etapei cu numarul 18 din Liga 1, impunandu-se, scor 5-3, pe terenul celor de la FC Brasov.

Elevii profesorului Pustai au inceput perfect partida de la poalele Tampei, Nicoara deschizand scorul inca din minutul 5, la prima actiune mai serioasa la poarta lui Bordea.

Trei minute mai tarziu, Shamsin a dublat avantajul oaspetilor, din pasa lui Pleasca.

"Stegarii" au reusit sa revina in joc si pe tabela la capatul primei jumatati de ora, atunci cand Ricardo Machado a pus bine capul la o centrare trimisa din banda stanga si a marcat pentru 2-1.

Repriza secunda a fost mult mai antrenanta, fiind marcat nu mai putin de cinci goluri.

Brazilianul care vrea sa joace pentru Romania, Eric de Oliveira, a inscris un gol superb in debutul partii secunde si tot el a dus scorul la 4-1 dupa numai cateva minute, devenind golgheter al campionatului.

Gazdele au revenit din nou, Surdu si Buga, ultimul din penalti, marcand pentru un incredibil 3-4.

Alex Dos Santos a "inchis tabela" in minutul 85, risipind emotiile vizitatorilor.

FC Brasov: Bordea - Straut, R. Machado, Diogo Santos, Serginho - Mateiu, Aganovici - Vagner, Buga, Surdu - A.Cristea

Rezerve: Cauca, I. Popa, Tatar, Potecu, Cr. Manea, Moraru, Fonseca

Antrenor: Ilie Stan

Pandurii: Stanca - Pleasca, Christou, Mamele, Momcilovici - Anton, Elton - Ciucur, Eric, Nicoara - Shamsin

Rezerve: Mingote, Erico, Distefano, Buleica, Alex, Bohale, Paulinho

Antrenor: Cristian Pustai

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...