Steaua, egal nemeritat cu Pandurii

Joi, 28 Aprilie 2011, ora 22:33
6628 citiri

Pandurii Targu Jiu si Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci disputat in etapa cu numarul 29 din Liga 1.

Steaua a inceput extrem de slab partida de la Turnu Severin, fiind dominata categoric de o echipa care inca se afla in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Gorjenii au bagat mingea in poarta in minutul 10, prin Chiriches, dar golul a fost anulat pentru un fault in atac, iar Bacila a ratat o mare ocazie doua minute mai tarziu.

Gazdele au insistat in ofensiva si au ratat o noua ocazie prin Lemnaru, in timp ce Bonfim a lovit cu noroc bara, la o centrare care a luat o traiectorie inselatoare.

Pandurii au deschis scorul cu trei minute inainte de pauza, Stromajer inscriind cu o lovitura de cap dupa o centrare excelenta a lui Lemnaru.

Startul reprizei secunde a fost mult mai echilibrat, iar ambele formatii au avut cate un gol anulat corect pentru ofsaid.

"Ros-albastrii" au restabilit egalitatea in minutul 67 prin Cristi Tanase, care l-a invins pe Mingote cu un voleu superb de la 14 metri.

Gazdele au avut doua mari ocazii de a marca pe final, dar Voiculet si Hidisan, introdusi in repriza secunda, au sutat de fiecare data pe langa poarta lui Ciprian Tatarusanu.

Desi ar fi meritat victoria, gorjenii au fost nevoiti sa se multumeasca in cele din urma cu un singur punct, care ii mentine pe locul 13 in Liga 1, la 8 puncte de zona retrogradabila. Steaua a acumulat 47 de puncte si a trecut pe locul 5, peste Rapid, dar la trei "lungimi" in urma rivalei Dinamo.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea meciului Pandurii Targu Jiu - Steaua, programat in etapa a 29-a din Liga 1.

LIVE Text:

*Folositi tasta F5 (Refresh) pentru actualizarea paginii;

Final de meci! Steaua obtine cu greu remiza cu Pandurii!

Min.90+2 Ocazie mare pentru gazde! Voiculet trage in blocaj, balonul ajunge la Hidisan, dar sutul acestuia trece putin peste poarta.

Min.90 Onofras primeste de la Bilasco in careu, dar trage pe langa poarta.

Min.88 Gorjenii trec pe langa 2-1! Voiculet suteaza din marginea careului, dar balonul trece cu putin pe langa vinclul portii lui Tatarusanu.

Min.87 Ultima schimbare la gazde: Popete intra in locul lui Pleasca.

Min.85 Vranjes incearca o patrundere, dar este oprit de Marinescu.

Min.82 Inca o schimbare la Pandurii: Hidisan intra in locul lui Chiriches.

Min.81 Pintilii il opreste prin fault pe Bilasco si primeste cartonasul galben.

Min.78 Tatarusanu iese excelent si retine din fata lui Nistor.

Min.76 Plesca suteaza in blocaj din afara careului.

Min.73 Prima schimbare si la Pandurii: Stromajer ii lasa locul lui Voiculet.

Min.69 Ultima schimbare la Steaua: Onofras intra in locul lui Maicon.

Min.68 Bacila primeste cartonasul galben.

Min.67 Gooool Steaua! Tanase inscrie cu un voleu superb de la 14 metri!

Min.65 Radut suteaza peste poarta de la 25 de metri.

Min.63 Grecu se resimte dupa o ciocnire cu Nicolita. Se ridica in cele din urma si continua partida.

Min.60 Inscrie si Vranjes, dar reusita este anulata corect tot pentru o pozitie de ofsaid.

Min.58 Maicon inscrie din centrul careului, dar golul este anulat pentru ofsaid. Decizie corecta.

Min.54 A doua schimbare la Steaua: Bilasco intra in locul lui Bonfim.

Min.53 Lemnaru trece din nou pe langa gol, sutand pe langa poarta de la 12 metri.

Min.50 Grecu centreaza pentru Lemnaru, Tatarusanu iese si retine.

Min.46 Cartu face prima schimbare: Szekely intra in locul lui Marinescu.

Incepe repriza a doua!

---------------------------------

Se incheie prima repriza!

Min.45 Gorjenii declanseaza un contra-atac supranumeric, dar Lemnaru se incurca in balon si faza ramane fara rezultat.

Min.42 Goool Pandurii! Lemnaru patrunde usor pe flancul drept, trece de Geraldo in careu si centreaza pentru Stromajer, care inscrie cu o lovitura de cap!

Min.39 Bara pentru Steaua! Bonfim centreaza inselator de pe dreapta, Mingote reuseste sa atinga balonul, iar acesta loveste transversala dupa care revine in teren.

Min.37 Bacila trage de la distanta direct in bratele lui Tatarusanu.

Min.32 Lemnaru intercepteaza, patrunde in careu si trage, dar balonul trece pe langa poarta.

Min.29 Maincon cade in marginea careului si este sanctionat pentru simulare.

Min.27 Bonfim primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Grecu.

Min.25 Primul balon spre poarta pentru Steaua. Bonfim trimite alaturi la o lovitura de colt.

Min.20 Mare ocazie pentru Pandurii! Bacila il gaseste pe Lemnaru cu o pasa superba, acesta patrunde in careu si suteaza, iar Tatarusanu respinge incredibil.

Min.18 Gorjenii insista in atac in incercarea de a profita de dezorganizarea din apararea Stelei.

Min.12 Ocazie mare pentru gazde! Grecu recupereaza, centreaza pentru Bacila, lovitura de cap a acestuia fiind respinsa de Tatarusanu.

Min.10 Chiriches inscrie pentru Pandurii dupa ce Tatarusanu a scapat mingea din brate, fiind jenat de Viera. Arbitrul fluiera fault in atac.

Min.8 Inca un sut pentru gazde. Nistor trimite alaturi din lateral dreapta.

Min.6 Vranjes suteaza peste poarta lui Tatarusanu.

Min.4 Viera respinge o centrare trimisa in careu de Latovlevici.

Incepe partida!

INFO - Stadionul din Turnu Severin este plin.

Pandurii: Mingote - Pleasca, Viera, Chiriches, Grecu - Bacila, Pintilii, Vranjes, Nistor, Stromajer - Lemnaru;

Rezerve: Lazar, Popete, Hidisan, Brata, Apostu, Viculet, Rada;

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Matinovici, Geraldo, Latovlevici - Nicolita, Gardos, Radut, Marinescu - Tanase - Maicon;

Rezerve: Stanca, Emeghara, Szekely, Burdujan, Onofras, Bilasco, Matei.

Inaintea acestui meci, Steaua ocupa locul 6 in Liga 1, cu 46 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe pozitia a 13-a, cu 33 de puncte.

AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...
Efectul renunțării coaliției la medicului Cârstoiu: Gabriela Firea va candida la București din partea PSD. PNL va merge separat cu Sebastian Burduja la alegeri
PSD şi PNL au decis să candideze separat la Primăria Capitalei. Coaliția de guvernare a renunțat luni seara, 22 aprilie, la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu. Gabriela Firea şi Sebastian...
#Steaua Bucuresti, #pandurii targu jiu, #rezultate Liga 1, #Steaua egal Pandurii , #rezultate