Petrolul, victorie importanta pe terenul Pandurilor

Sambata, 06 Aprilie 2013, ora 21:20
1833 citiri

Petrolul Ploiesti a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 25 a Ligii 1, prahovenii impunandu-se cu scorul de 3-1 pe terenul revelatiei turului, Pandurii Targu Jiu.

Dupa o prima repriza marcata de doua mari ocazii ale gazdelor, Nicoara ratand singur cu portarul Bornescu, "lupii" au deschis scorul in minutul 38. Guilherme a centrat perfect din partea stanga iar Hamza s-a inaltat bine in careul mic al gorjenilor, trimitand balonul in plasa.

Pana la pauza Petrolul si-a dublat avantajul, Bokila transformand un penalti acordat dupa un fault al lui Mingote la Hoban.

Gazdele au revenit in joc imediat dupa pauza, cand Nicoara a reluat in poarta centrarea lui Nistor, insa ploiestenii au mai inscris o data, prin acelasi Bokila, asigurandu-si cele trei puncte.

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Viera, Mamele, Vlad - Anton, Nistor - Nicoara, Radut, Lemnaru - Popin

Rezerve: Lazar, Rusu, Cristea, Grigoras, Rada, Predescu, Ibeh

Antrenor: Cristi Pustai

Petrolul: Bornescu - Alcenat, Geraldo, Yamissi, Guilherme - Boudjemaa, Hoban, Marinescu, Sauvadet - Bokila, Hamza

Rezerve: Hamutovski, Mustivar, Renan, Mojica, Naziri, Cristescu, Morar

Antrenor: Cosmin Contra

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Pandurii Petrolul rezultat, #Petrolul rezultate Liga 1, #Liga 1 rezultate , #rezultate