Liga I: Rapid a castigat la limita la Medias

Vineri, 27 August 2010, ora 19:54
1326 citiri

Rapid Bucuresti s-a impus la limita, scor 1-0, in partida disputata in deplasare cu Gaz Metan Medias, in etapa a 6-a a Ligii I.

Chiar daca nu a oferit niciun gol, prima repriza a fost una animata, mediesenii ratand deschiderea scorului in minutul 19, Aganovici sutand in plasa laterala dupa Bornescu a respins lovitura de cap a lui Trtovac.

Gazdele au ratat o mare ocazie 14 minute mai tarziu, cand Aganovici si Eric au ramas singuri cu Bornescu, dar primul a sutat direct in portarul giulestenilor.

Rapidistii au replicat in minutul 37 prin Cassio, al carui sut din doi metri a fost respins de reflexul senzational al lui Plesca. Ultimul minut al primei reprize a consemnat bara lui Eric din lovitura libera.

Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 66, Herea transformand o lovitura de la 11 metri acordata in urma unui hent comisde Kubala in propriul careu.

Autorul golului a parasit terenul in minutul 69, fiind eliminat dupa ce a incasat doua cartonase galbene in decurs de numai doua minute. Gazdele nu au reusit insa sa profite de avantajul numeric, in ciuda atacurilor disperate la poarta adversa.

Ultimele secunde au adus inca doua eliminari, Aganovici si Sburlea fiind eliminati dupa ce au incasat cate doua cartonase galbene in acelasi minut.

Rapidistii obtin astfel un total de 11 puncte, egalandu-i in clasament pe cei de la Gaz Metan Medias.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Ovidiu Herea, #Rapid Bucuresti, #Gaz Metan Medias, #rezultate Liga I , #rezultate