Steaua a invins-o greu pe Universitatea Cluj

Duminica, 14 August 2011, ora 22:20
6742 citiri

Steaua a castigat, scor 2-1, intalnirea disputata duminica seara cu Universitatea Cluj, in etapa a 3-a a Ligii 1.

Disputata la Ploiesti, intalnirea a inceput cu oaspetii in atac, mai exact cu nigerianul Tony, care a ratat 3 mari ocazii in debutul intalnirii.

Primul gol al intalnirii, una extrem de echilibrata, avea sa-i apartina insa Stelei, prin Mihai costea, care a inscris in minutul 15 cu un sut din interiorul careului, dupa ce-a primit o pasa de la Tanase.

Pana la pauza, trupa lui Ionut Badea a incercat sa egaleze situatia pe tabela de marcaj, insa n-a reusit sa-si creeze ocazii mari, astfel ca scorul la pauza a fost 1-0, pentru ca Steaua nici macar n-a reusit sa mai intre in careul advers.

Repriza a doua a inceput cu un ritm lent, iar pana in minutul 63, cand Iliev a trimis din 3 metri cu capul pe langa poarta, nici nu s-a pus problema de ocazii de gol.

Levy avea insa sa mute bine in minutul 73, cand l-a scos pe Costea si l-a introdus pe Nikolici, muntenegreanul avand sa contribuie la golul inscris de Rusescu in minutul 74, cu un sut de la 25 de metri.

Avantajul de doua goluri al "ros-albastrilor" a durat insa doar doua minute, pentru ca Pele a inscris cu capul din 6 metri, dupa o centrare ca la carte a lui Bostina.

Clujenii mai aveau nevoie de un gol pentru a se intoarce cu un punct, insa n-au mai reusit sa se apropie periculos de poarta lui Tatarusanu si, astfel, Steaua a obtinut cele 3 puncte.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Steaua si Universitatea Cluj, din etapa a 3-a a Ligii 1.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII

min.90+2 - Latovlevici trage de timp si vede galbenul.

min.90 - Trei minute de prelungire pentru repriza a doua.

min.90 - Ultima schimbare la Steaua: iese Tatu, intra Bicfalvi.

min.88 - Rusescu trimite mult pe langa poarta lui Popa.

min.88 - Galben pentru Nikolici.

min.87 - Mendy are o interventie de milioane la Nikolici.

min.85 - Bostina primeste si el cartonasul galben.

min.85 - Pele are o interventie buna la o centrare a lui Pele.

min.81 - Rusescu il tine pe Marinescu si primeste un cartonas galben.

min.77 - Ultima schimbare la clujeni: A iesit Grecu, accidentat, a intrat Mendy.

min.76 - GOOOL "U" CLUJ !!! Pele replica imediat si inscrie cu capul dintr-o centrare a lui Bostina !!!

min.74 - GOOOL STEAUA !!! Rusescu il invinge pe Popa cu un sut de la 25 de metri !!!

min.73 - Muta din nou Levy: iese M.Costea, intra Nikolici.

min.72 - Grecu are nevoie de interventia medicilor dupa un contact cu Nicolita.

min.71 - Iliev il faulteaza dur pe Iliev si vede cartonasul galben.

min.70 - Din pozitie buna, Marinescu trimite mult alaturi.

min.68 - Adrian Cristea primeste cartonasul galben pentru simulare.

min.66 - Schimba si Steaua: iese Tanase, intra Rusescu.

min.65 - A doua schimbare la Universitatea Cluj: iese Claudiu Niculescu, intra Adrian Cristea.

min.63 - Din trei metri, Iliev trimite cu capul pe langa poarta! Mare ocazie a Stelei!

min.62 - Szukala intervine excelent si il deposedeaza in ultimul moment pe Brandan.

min.59 - Galamaz, la un pas sa-si introduca mingea in propia poarta. Din fericire pentru el si coechipierii sai, n-a lovit mingea si a evitat o mare gafa.

min.57 - Schimbare la oaspeti: iese Pacurar, intra Marinescu.

min.57 - Tanase incearca o executie spectaculoasa, dar trimite mult peste poarta.

min.53 - Iliev si Latovlevici il blocheaza greu pe Cojocnean.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

-------------------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.44 - Pacurar trimite de la mare distanta departe de poarta lui Tatarusanu.

min.43 - Niculescu reia imprecis o centrare a lui Cojocnean.

min.42 - Iliev are o interventie de manual la Cojocnean.

min.39 - Szukala il blocheaza pe Tatu.

min.38 - Nicolita centreaza imprecis desi nu era presat de niciun adversar.

INFO: Au fost lasati in sfarsit si fanii clujeni pe stadion.

min.31 - Cojocnean trimite pe langa poarta stelistilor.

min.28 - Niculescu face un hent si vede un galben.

min.24 - Cojocnean protesteaza si primeste cartonasul galben.

min.21 - Szukala respinge o centrare buna a lui Nicolita.

INFO: Este cel de-al doilea gol marcat de Mihai Costea pentru Steaua in tot atatea meciuri oficiale jucate.

min.15 - GOOOL STEAUA !!! Mihai Costea deschide scorul din interiorul careului, dupa o pasa primita de la Tanase !!!

min.13 - Grecu il loveste cu cotul in figura pe Costea, insa arbitrul nu acorda nici macar lovitura libera.

min.12 - Galamaz il blocheaza pe omniprezentul Tony.

INFO: Suporterii clujenilor inca n-au fost lasati sa intre pe stadion.

min.6 - BARA "U" CLUJ !!! Acelasi Tony suteaza de la 25 de metri, iar mingea loveste bara transversala a portii aparate de Tatarusanu, care n-a schitat niciun gest !!!

min.5 - Tony trece din nou pe langa deschiderea scorului, de data aceasta trimite milimetric, cu capul, pe langa poarta "ros-albastrilor".

min.4 - Tony ia o actiune pe cont propriu, trece usor de Nicolita, suteaza, iar Tatarusanu e nevoit sa plonjeze pentru a respinge.

20:30 - INCEPUTUL PARTIDEI

INFO: Partida se desfasoara pe stadionul "Astra" din Ploiesti.

ECHIPELE:

STEAUA: Tatarusanu - Martinovici, Galamaz, Iliev, Latovlevici - Nicolita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Tatu, M.Costea.

Rezerve: Stanca, Gardos, Geraldo, Bicfalvi, Prepelita, Rusescu, Nikolici.

Antrenor: Ronny Levy.

"U" CLUJ: Popa - Achim, Szukala, Pele, Grecu - Cojocnean, Menassel, Pacurar, Bostina - Niculescu, Tony.

Rezerve: Matache, Abrudan, Marinescu, Bazzi, Mendy, Ungurusan, Ad Cristea.

Antrenor: Ionut Badea.

Arbitru: Alexandru Deaconu.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Steaua castigat Universitatea Cluj, #Steaua U Cluj LIVE, #Steaua Cluj Liga 1 , #rezultate