Surpriza uriasa in Liga 1: Astra pierde la Targu Mures

Sambata, 24 Octombrie 2015, ora 22:25
3760 citiri

Surpriza uriasa in etapa a 15-a a Ligii 1, liderul Astra Giurgiu pierzand partida cu ASA Targu Mures.

Elevii lui Sumudica au fost invinsi in deplasare cu scorul de 3-1.

Dupa un debut echilibrat de partida, gazdele de la ASA au deschis scorul in minutul 37. Junior Morais a efectuat o alunecare neglijenta in propriul careu si a atins balonul cu mana, arbitrul aratand punctul cu var.

Pablo Brandan a executat in forta si a inscris fara emotii.

Ardelenii si-au dublat avantajul de pe tabela in prelungirile primei reprize, atunci cand Gabi Muresan a sutat puternic dintr-o lovitura libera de la peste 20 de metri, iar balonul a trecut prin zid si l-a surprins pe Gavrilas.

Astra a incercat apoi sa reintre in joc, insa sperantele liderului Ligii 1 au fost spulberate in minutul 83, cand Alibec a fost eliminat.

In prelungirile meciului, Astra a redus totusi din diferenta dupa autogolul lui Velayos, insa Pedro Luis a inscris pentru 3-1 in urma unui contraatac si a stabilit scorul final.

Infrangerea Astrei este o sansa pentru principalele urmaritoare, Steaua, Astra si Viitorul, de a se apropia la numai un punct de liderul Ligii 1.

Echipele de start

ASA TARGU MURES: Stancioiu - Velayos, Gonzalez, Balaur, Balic - Muresan, Brandan, N'Doye - Romario, Axente, Jazvic

Rezerve: Viciu, Golanski, Voiculet, Pedro, Sbarcea, Borza, Hanca

ASTRA: Gavrilas - Queiros, Geraldo, Gaman, Morais - Lovin, Boldrin - Enache, Teixeira, Stan - Alibec

Rezerve: Bosneag, Budescu, Florea, Oros, Boubacar, Tembo, Ionita

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Astra rezultate Liga 1, #Astra ASA Targu Mures rezultat, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate