Victorie importanta pentru Medias in play-out: Meci urias facut de Eric

Duminica, 16 Aprilie 2017, ora 17:28
3616 citiri

Gaz Metan Medias a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 6 din play-out-ul Ligii 1, reusind sa revina de la 0-1 la 3-1 in fata celor de la Pandurii.

Brazilianul Eric, cu un gol si doua pase de gol, a fost omul meciului.

Gaz Metan, surpriza sezonului regulat al campionatului, a avut mai multe probleme decat o arata scorul in fata unei formatii aflata in degringolada.

Dupa o prima repriza in care gazdele au ratat ocazii mari, avand inclusiv o bara, oaspetii au deschis surprinzator scorul prin Negrut, care a transformat un penalti in minutul 43.

Antrenorul Cristi Pustai a mutat la pauza, introducandu-l in teren pe brazilianul Eric, cel care avea sa decida soarta intalnirii.

Mai intai, sud-americanul a trimis bine pentru Muntean in 10 metri, acesta punand latul pentru 1-1. Ulterior, el si-a adus echipa in avantaj cu un sut superb, de pe loc, de la 20 de metri.

In fine, in prelungiri, a pasat din nou decisiv, de aceasta data pentru reusita lui Sikorski.

Cu 28 de puncte, Mediasul urca provizoriu pe primul loc al clasamentului din play-out, in timp ce Pandurii are emotii tot mai mari in privinta retrogradarii.

ECHIPELE DE START

Gaz Metan: Greab - Cretu, Trtovac, Itoua, Buzean - Munteanu, Bic, Tahar, Curtean - Buziuc, Sikorski

Pandurii: Laurentiu Popescu - Negoita, Tataru, Ilie, Busu - Cioinac, Stana - Firtulescu, Pacurar, Hlistei - Negrut

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Eric Medias Pandurii, #Eric gol Pandurii, #Medias Pandurii rezultat Liga 1 , #rezultate