Viitorul castiga in prelungiri un meci in care Hagi a fost eliminat

Luni, 23 Septembrie 2019, ora 22:25
11402 citiri

FC Viitorul a castigat cu 2-1 meciul disputat, luni seara, pe teren propriu, cu Poli Iasi, in etapa a 10-a a Ligii 1.

Constantenii au marcat de doua ori in inferioritate numerica si o egaleaza pe CFR Cluj in fruntea clasamentului Ligii 1, ambele avand cate 21 de puncte.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 39, prin Adrian Balan, dintr-o lovitura de la 11 metri.

La 9 minute de la startul reprizei secunde, constantenii au ramas in inferioritate numerica, fundasul stanga olandez de Nooijer fiind eliminat dupa ce-a vazut cel de-al doilea cartonas galben.

Iesenii au avut apoi mai multe ocazii importante, insa de inscris au facut-o gazdele. Mai intai, in minutul 80, prin Achim, dintr-un penalti.

In minutul 84, Gica Hagi a fost trimis in tribune, dupa o cearta cu arbitrul secund.

Golul victoriei a fost reusit in primul minut al prelungirilor de brazilianul Rivaldinho.

Viitorul: Cabuz - Boboc, Artean, Iacob, de Nooijer - Ciobanu, Achim, Casap - Iancu, Rivaldinho, Houri.

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Poli Iasi: Tarnovanu - Gallego, Frasinescu, Diallo, Radu - Mihalache, Loshaj - Platini, Passaglia, Horsia - Balan.

Antrenor: Mihai Teja.

Arbitru: Adrian Comanescu.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...