Accidentare groaznica in Liga 1: Transportat de urgenta la spital (Video)

Joi, 19 Decembrie 2013, ora 14:14
3185 citiri

Intalnirea dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias a fost marcata de o accidentare de-a dreptul socanta.

In minutul 38 al partidei, Ciprian Dinu a intrat din spate la Dan Roman si i-a rupt piciorul!

Atacantul celor de la Gaz Metan Medias a inceput imediat sa urle de durere, in timp ce Ciprian Dinu si-a pus mainile in cap dupa ce-a realizat gravitatea accidentarii.

Initial, Dinu, care a fost coleg cu Roman in sezonul 2009/2010, a vazut cartonasul galben, dar arbitrul a revenit si i l-a acordat pe cel rosu.

Dupa minute bune in care a primit ingrijiri pe gazon, Roman a fost urcat in salvare si transportat la spital.

Dan Roman, care peste 4 zile va implini 28 de ani, a deschis scorul in minutul 6 al partidei incheiate cu rezultatul de 2-2.

Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
PNL exclude susţinerea lui Piedone la Primăria Capitalei. Ionuț Stroe: "Ar fi cea mai mare greşeală"
Susţinerea lui Cristian Popescu Piedone la Primăria Capitalei nu este pe agenda de lucru a PNL, susține purtătorul de cuvânt al partidului, Ionuţ Stroe. Întrebat, în emisiunea România...
#accidentare Dan Roman video, #Roman accidentare Botosani Gaz Metan , #stiri Liga I