Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

CFR Cluj, noua lidera solitara din Liga 1, dupa o victorie clara cu Gaz Metan

Duminica, 29 Septembrie 2019, ora 22:25
7232 citiri

CFR Cluj a castigat lejer ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, scor 3-0 cu cei de la Gaz Metan Medias, in etapa cu numarul 11 a sezonului competitional 2019/2020.

CFR este acum lidera solitara in Liga 1, cu 24 de puncte, trei peste Viitorul, care are meci luni seara in marele derbi cu Universitatea Craiova.

Golurile ardelenilor au fost marcate de Vinicius, Boli si Omrani, in minutele 21, 42 si 56.

Deac a fost coautor la primele doua reusite, ale lui Vinicius si Boli, iar Omrani, intrat chiar inainte de pauza in locul lui Traore, a reusit sa marcheze la putin timp dupa reluare, cu un sut spectaculos din plin careu.

De remarcat si ca antrenorul oaspetilor, Edi Iordanescu a fost eliminat de catre arbitrul central Istvan Kovacs. Totul s-a intamplat la pauza, la cabine, dupa ce antrenorul mediesenilor a fost avertizat cu un cartonas galben in prima parte.

La vestiare, fostul stelist nu s-a calmat, asa ca Kovacs a luat decizia de a-l trimite in tribune. Este a doua eliminare din acest sezon pentru Iordanescu dupa cea din partida cu Chindia.

Cu 24 de puncte, CFR are trei puncte peste Viitorul, care va evolua luni cu CSU Craiova.

Gaz Metan are 18 puncte si ramane pe 4 in Liga 1.

CFR Cluj: Arlauskis - Peteleu, Vinicius, Boli, Camora - Itu, Hoban, Paun - Deac, Traore, Costache.

Rezerve: Rus, Susic, Pascanu, Culio, Golofca, Pereira, Omrani.

Antrenor: Dan Petrescu.

Gaz Metan: Plesca - Pleasca, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, Fofana, Olaru - Ely Fernandes, S. Bus, Dumitru Cardoso.

Rezerve: Ricardo Batista, Costea, Trif, Rosu, Chamed, Draghici, Romeo.

Antrenor: Edward Iordanescu.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...