Coltescu si-a batut joc de meciul Steaua-Victoria Branesti

de Ionut Gaman
Marti, 17 August 2010, ora 07:48

Intalnirea dintre Steaua si Victoria Branesti, din etapa a 4-a a Ligii I, a fost marcata de arbitrajul execrabil al lui Sebastian Coltescu.

Dupa o prima repriza buna, in care n-a comis erori grave, "centralul" nascut la Craiova "a reusit" in cea de-a doua sa strice meciul.

Prima mare greseala a lui Coltescu s-a produs in startul reprizei secunde, cand a acordat o lovitura de la 11 metri pentru oaspeti, la un presupus fault in careu al lui Geraldo la Prodan. Nici vorba!

Apoi, cateva minute mai tarziu, "fluierasul" oltean a trecut cu vederea o tinere clara in careu asupra lui Kapetanos. Ulterior, s-a revansat fata de Steaua si a acordat un penalti demn de cascadorii rasului tot la atacantul grec.

Steaua a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata luni seara, pe teren propriu, cu Victoria Branesti, in etapa a 4-a a Ligii I.

Liga I: Ilie Dumitrescu a debutat la Steaua cu o victorie

Golurile intalnirii au fost marcate de Stancu (min.25 si 67, ultimul din penalti) pentru Steaua, respectiv Olariu (min.56 - penalti) pentru Victoria Branesti.