Liga 1: CFR Cluj mai face un pas gresit in campionat, dupa un meci de Europa League

Duminica, 01 Decembrie 2019, ora 20:58
6103 citiri

CFR Cluj a respectat traditia si a mai bifat un meci fara victorie, meci care sa vina imediat dupa o partida desfasurata in Europa League. Clujenii au pierdut joi in deplasarea de la Lazio Roma, scor 0-1.

Duminica seara, Hermannstadt a remizat cu CFR, scor 1-1, in prima partida de la revenirea pe stadionul Municipal din Sibiu, care si-a instalat intre timp si nocturna.

Ambele goluri au venit in ultimele 10 minute. Mai intai Omrani a marcat dupa o pozitie suspecta de offside, din pasa lui Rondon, care l-a adus in situatie de 1 la 1 cu Figureido.

Egalarea a venit in minutul 84, cinci minute mai tarziu, cand Petrisor Petrescu marca elegant din penalti. Penalti dictat de Rusandu dupa ce sutul lui Busu l-a izbit pe Pascanu in mana.

La fel ca la primul gol, s-a discutat despre o pozitie de offside, anterioara fazei cand mingea l-a lovit in mana pe fundasul nationalei de tineret.

Este a saptea deplasare consecutiva pentru CFR fara victorie in acest sezon.

Clujenii sunt lideri in Liga 1 cu 35 de puncte, unul peste Astra Giurgiu. Sibiul este pe locul 13, cu 15 puncte la activ.

Hermannstadt: Figuereido - Luchin, Viera, I.Stoica, Oprut - Dumitriu, Dalbea, Petrescu - Voda, Busu, Debeljah.

Rezerve:Rodrigues, Tatar, Rimane, Cordea, Pires, OFeenbacher, Mattia.

Antrenor: Eugen Neagoe.

CFR Cluj: Fernandez Collado - Camora, Vinicius, Boli, Susic - Hoban, Bordeianu - Itu, Costache, Deac - Traore.

Rezerve: A. Rus, Pascanu, Sylla, Peteleu, Golofca, Omrani, Rondon.

Antrenor: Dan Petrescu.

Arbitru: Lucian Rusandu.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Liga 1 CFR Cluj doar egal, #Liga 1 face doar egal CFR, #remiza deplasare Sibiu CFR Cluj Liga , #stiri Liga I