Liga 1: Craiova isi ia revansa in fata Astrei si trece de FCSB in play-off

Duminica, 10 Martie 2019, ora 22:28
6276 citiri

Universitatea Craiova a dispus de Astra Giurgiu cu 1-0 in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, in prima etapa a fazei de play-off din stagiunea competitionala 2018/2019.

Singurul gol a fost reusit de bosniacul Elvir Koljici in minutul 18, iar oltenii au jucat si cu un om plus pe final de meci, dupa eliminarea directa a lui Radunovici, in minutul 79, dupa o intrare ca ultim aparator la Barbut.

Koljici a profitat la faza golului de mai multe erori in apararea Astrei si a marcat un gol atat de util pentru echipa sa.

A fost un meci cu destui nervi, arbitrul Istvan Kovacs acordand sapte cartonase galbene, patru doar in tabara gazdelor. Astra a cerut la un moment dat (minutul 77) si un penalti dupa ce mingea l-a lovit in mana pe Bancu in plin careu, dar Kovacs nu a dat nimic..

O revansa bine meritata pentru Stiinta, care a pierdut in ultimul meci al sezonului regular, tot acasa, cu Astra, scor 1-2, saptamana trecuta.

In clasament, Craiova trece de FCSB cu 26 de puncte, unul mai mult fata de stelisti, fiind la 4 lungimi in spatele liderului CFR.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Ferreira, Bancu - Mateiu, Cicaldau - Barbut, Mihaila, Draghici - Koljic.

Rezerve: Popescu, Donkor, Radoslav, Briceag, Bic, Fortes, Cristea.

Astra Giurgiu: Lazar - Butean, Cestor, Bejan, Radunovic - Begue, Mrzljak, Pires, Gheorghe - Daogari, Llullaku.

Rezerve: Santos, Da Silva, Biceanu, Rosu, Balaure, Moise, Hambo.

Arbitru: Istvan Kovacs.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Craiova trece de Astra Liga 1, #Craiova isi ia revansa Astra Liga, #Craiova trece de FCSB in playoff , #stiri Liga I