Liga 1: Craiova se distreaza la Cluj si spulbera sansele CFR-ului la titlu

Duminica, 30 Aprilie 2017, ora 22:23
6192 citiri

CSU Craiova s-a distrat cu CFR Cluj in ultima partida a zilei din Liga 1, scor 3-0, in runda cu numarul 8 a fazei de play-off a stagiunii competitionale 2016/2017.

Ivan a marcat o dubla, in minutele 30 si 76, iar golul al treilea a fost adus de Zlatinski, pentru olteni.

Primul gol marcat de Ivan a fost o adevarata bijuterie, tanarul jucator roman de nationala sutand perfect la coltul lung, in plasa laterala a lui Minca, de la o distanta apreciabila, de 25-30 de metri, un gol aplaudat la scena deschisa chiar si de fanii gazda.

Zlatinski a adus linistea in meci cu golul sau de 2-0, venint in minutul 44, cu doar un minut inainte de pauza.

Un scor final de 3-0 care darama orice sansa a CFR-ului de a mai spera la titlu, clujenii ramanand la 5 puncte in spatele liderilor FCSB si Viitorul, o eventuala victorie duminica putandu-i duce la doar 2 lungimi in spatele lor.

Craiova face 31 de puncte si vine la doua puncte de CFR, ramanand pe 5.

CFR Cluj (4-2-3-1): Marc - T. Lopes, Larie, Horj, Peteleu - Gomelt, Nascimento - Sorsa, Paun, Deac - Omrani.

CSU Craiova (4-3-2-1): Mingote - Dimitrov, Dumitras, Barthe, Briceag - Baluta, Zlatinski, Screciu - Jazvici, Bancu - A. Ivan.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#cronica meci CSU Craiova CFR, #Craiova se distreaza cu CFR, #CFR nu mai spera la titlu , #stiri Liga I