Liga 1: CSU Craiova, victorie in ultimele 10 minute la CFR Cluj

Duminica, 04 Octombrie 2015, ora 22:54
4074 citiri

CSU Craiova a castigat partida din deplasare cu CFR Cluj, scor 2-1, in ultimul joc al zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 13, stagiunea 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Beleck, pentru gazde, in minutul 47, respectiv Nuno Rocha in minutul 79 si Dumitras, ultimul in minutul 92.

Un succes la limita asadar pentru olteni, care au intors rezultatul de 0-1 in ultimele 10 minute.

Aceasta victorie ii duce pe locul 7, chiar peste CFR, cu 19 puncte, la egalitate cu ASA Targu Mures si cu 5 puncte peste ardeleni.

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora - Petrucci, Gomelt - Jakolis, Cristian Lopez, Nouvier - Beleck.

CSU Craiova: Balgradean - S. Achim, Popov, Acka, Vatajelu - Mateiu, Kay - A. Ivan, Bawab, Baluta - Nuno Rocha.

Arbitru: Lucian Rusandu.

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...
#cronica cfr cluj craiova, #craiova bate la cfr cluj, #liga I craiova cfr cluj , #stiri Liga I