Liga 1: Poli Iasi castiga in ultima secunda la Voluntari. Inca un meci cu 5 goluri in aceasta runda

Duminica, 16 Septembrie 2018, ora 19:59
3281 citiri

Poli Iasi a castigat dramatic intalnirea cu FC Voluntari, scor 3-2, prima intalnire a zilei din Liga 1, in etapa cu numarul 8 a sezonului competitional 2018/2019, cu un gol marcat la ultima faza, minutul 94.

Golurile au fost marcate de Capatana si Malfleury pentru gazde, respectiv Cioinac, Sin si Mihaescu pentru ieseni, ultimul cu o reusita in minutul 94, la ultima faza a partidei practic.

Poli Iasi a dominat cu autoritate prima repriza, conducand la finalul acesteia cu 2-0, prin reusitele bifate de Cioinac si Sin, iar putini oameni, chiar si fani ai gazdelor s-ar mai fi gandit la revenirea celor de la Voluntari in mitanul secund.

Si totusi, ea a venit, primul gol fiind bifat de Capatana, gol dupa pasa semnata de Vlad. Malfleury a marcat cu 10 minute inainte de final dupa o pasa a lui Laidouni si se parea ca trupa lui Todoran va mai bifa un punct in aceasta editie de Liga 1.

La ultima faza a partidei insa, pe o ploaie torentiala, Mihaescu avea sa reia decisiv la coltul lung si sa aduca marea victorie a lui Poli Iasi, care urca acum pe 8 cu 11 puncte.

FC Voluntari ramane pe ultimul loc in Liga 1 cu doar 2 puncte la activ, fara vreo infrangere.

FC Voluntari: Vatca - Ricardinho, Balaur, Armas, Vlad - Laidouni, Rauta - Ciucur, Belahmeur, Capatana - Tudorie.

Rezerve: Petrariu, Bucurica, Zgrablic, Deac, Malfleury, Marin, Gheorghe.

Poli Iasi: Rusu - Bosoi, Frasinescu, Mihaescu, Pantiru - Cioinac - Almada, Qaka, Sin - Flores - Cristea.

Rezerve: Cobrea, Mimoun, Bekui, Pirvulescu, Rus, Zaharia, Petre.

Arbitru: M.Barbu.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#cronica meci Voluntari Poli Iasi, #Poli Iasi castiga ultima faza la, #Iasi castiga in ultima secunda deplasare , #stiri Liga I