Liga 1: Rapid smulge in ultima secunda victoria cu U Cluj

Duminica, 14 Septembrie 2014, ora 20:30
3714 citiri

Rapid Bucuresti a invins Universitatea Cluj cu 2-1 in al doilea meci al zilei de duminica din Liga I, etapa cu numarul 7, sezonul 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Bus si Calin pentru gazde, respectiv Musat din penalti pentru ardeleni.

Bus a marcat singurul gol al primei reprize, dupa o reluare frumoasa in plasa de la circa 14 metri, in minutul 38. Egalarea a venit dupa circa o ora de joc, in urma unui penalti contestat de gazde, dupa ce Viveiros a cazut usor intr-un duel cu Savin.

Rapid a invins totusi, dupa un gol in ultima secunda, minutul 94, gol marcat de Calin, cu un sut de la 20 de metri, in urma unei pase de la Ciolacu.

O mare victorie a giulestenilor, care egaleaza U Cluj in clasament, cu 8 puncte dupa 7 runde. Tot 8 puncte in Liga I mai au si FC Brasov, dar si Gaz Metan Medias.

Rapid: Bornescu - Savin, Mera, Al. Iacob, Mendy - I. Rosu, V. Negru - L. Bus, E. Dica, Al Coman - V. Balint.

Rezerve: Draghia, Tanc, Ciolacu, Fl. Calin, Sandulescu, N. Vasile, Cojocnean.

Antrenor: Ionel Ganea.

U Cluj: Veselovsky - Jovanovic, Ninu, Neag, Musat - Gravenberch, Bucsa - Viveiros, Stojanovic, Cristocea - Mengolo.

Rezerve: Panagopoulos, Skvorc, Ciupe, Boutadjine, Martins, R. Costin, L. Kovacs.

Antrenor: George Ogararu.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#rapid victorie liga I cronica, #cronica rapid u cluj, #rapid victorie in ultima secunda, #rapid victorie u cluj ultima secunda , #stiri Liga I