Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Remiza in ceata intre Astra si Botosani

Luni, 03 Decembrie 2018, ora 21:55
2194 citiri

Astra Giurgiu si FC Botosani au remizat, scor 1-1, in ultimul meci al etapei cu numarul 17 din Liga 1.

Partida de la malul Dunarii a fost marcata de ceata, transmisiunea TV fiind afectata.

Oaspetii de la Botosani au deschis scorul in minutul 55, prin Burca, acesta reluand cu capul din sase metri dupa un corner.

Astra a reusit sa egaleze in minutul 74, atunci cand Bus a sutat din unghi, portarul Pap a respins in fata, iar Claudiu Belu a impins balonul in plasa.

Giurgiuvenii au mai avut un gol anulat in debutul primei reprize, prin Cestor.

In urma acestei victorii Astra pierde putin contactul cu formatiile de pe locurile de play-off, iar Botosaniul ia o gura de oxigen in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Echipele de start

Astra: Lazar - C. Belu, Bejan, Cestor, Radunovici - Mrzljak, Biceanu, N. Rosu - D. Alibec, Llullaku, Butean

Rezerve: Miguel Santos, V. Gheorghe, Koukou, L. Bus, Crisan, Begue, Moise

Antrenor: Costel Enache

Botosani: Pap - Patache, Miron, Burca, Dumitras - Papa, L. Fulop - Golofca, Ongenda, Fabbrini - M. Roman II

Rezerve: Trujici, Corban, Chitosca, Tarsa, Soiledis, Chindris, Fraisl

Antrenor: Liviu Ciobotariu

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...