Liga I: Egal urat intre Concordia si CFR Cluj

Duminica, 03 Noiembrie 2013, ora 21:06
2838 citiri

Concordia Chiajna si CFR Cluj au remizat in etapa cu numarul 13 din Liga I, sezonul 2013/2014, in primul meci incheiat al zilei de duminica, scor 0-0.

Partida a fost departe de a fi un spectacol fotbalistic. Concordia venea dupa infrangerea cu Dinamo, scor 1-2, una vehement contestata de ilfoveni, iar ardelenii au jucat ultima partida cu Astra, scor alb, 0-0.

Per total, clujenii au fost mai ofensivi si au avut mai multe oportunitati de a marca. Ogbu, Rada si Cadu au ratat ocaziile primei parti, de la CFR, Serediuc sutand in prelungirile primei reprize milimetric alaturi, din partea gazdelor.

Cadu din nou si apoi Gabionetta au ratat ocaziile partii secunde, totul fiind incheiat 0-0, a doua remiza alba pentru CFR consecutiv.

Concordia: Ramniceanu - Savin, Melinte, Leca, Cretu - Rosu, Papasterianos - Serediuc, Purece, Onduku - Wellington.

Rezerve: Cobrea, Cosereanu, Neagu, Florea, Bambara, Ganea, Bucurica.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Cadu, Rada, Camora - Obiora, Voiculet - Costea, Gabionetta, Ogbu - Tade.

Rezerve: Remo, Piccolo, Brandao, Rui Pedro, Hora, Sepsi, Deac.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#concordia cfr cluj egal alb, #concordia cfr cronica meci liga I, #liga I etapa 13 concordia cfr , #stiri Liga I