Scandal monstru in Liga 1! Craciunescu jr. a facut praf inca un meci!

Sambata, 07 Decembrie 2013, ora 08:35
3134 citiri

Un scandal monstru a izbucnit in Liga 1 dupa meciul dintre Concordia Chiajna si ACS Poli, scor final 2-1. Arbitrul de centru, Teo Craciunescu, este acuzat de banateni ca le-a refuzat doua penaltiuri clare, contribuind astfel decisiv la infrangerea lor.

Extrem de suparati, antrenorii Timisoarei au acuzat in termeni duri prestatia lui Teo Craciunescu,

"Arbitrii se joaca cu soarta unor oameni. N-am ce sa comentez eu, sunt specialisti", a spus tehnicianul Aurel Sunda, completat imediat de golgheterul Szekely:

"Domnul arbitru a arbitrat pentru Chiajna si nu ne-a acordat doua penaltiuri mai clare decat cel acordat Chiajnei."

Craciunescu a oprit televizorul

Tatal centralului de la Chiajna - Timisoara, fostul mare arbitru Ion Craciunescu, a recunoscut ca fiul sau a gresit grav.

Mai mult, el a marturisit ca oprit televizorul dupa ce Teo a refuzat sa acorde penalti pentru ACS Poli la ultima faza a jocului.

"Am vazut a doua repriza integral, dar la ultima faza am stins televizorul, m-am enervat. Este penalti indiscutabil la faza din prelungiri. M-am dus sa joc un sah pe calculator. N-am avut nevoie de nicio reluare.

Si la faza din prima repriza mi s-a parut penalti pentru Timisoara, deoarece aparatorul ii ia piciorul atacantului", a spus Craciunescu senior la DigiSport.

Chiajna, victorie cu scandal in fata Timisoarei

Concordia Chiajna s-a impus in fata Timisoarei cu scorul de 2-1 intr-o partida din cadrul etapei cu numarul 17 din Liga 1.

Oaspetii au avut totusi doua penaltiuri neacordate, cate unul in fiecare repriza.

Teo Craciunescu este recunoscut ca fiind unul din arbitrii care gafeaza mult si des, insa el este mentinut in continuare in lotul de "centrali" pentru Liga 1.

Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
#scandal Liga 1, #Craciunescu arbitru Liga 1, #Chiajna Timisoara rezultat Liga 1, #arbitraj Liga 1 , #stiri Liga I