Sepsi invinge Juventus si obtine prima victorie din istorie in Liga 1

Vineri, 21 Iulie 2017, ora 20:27
4059 citiri

Sepsi Sfantu Gheorghe a reusit sa invinga pe teren propriu, scor 2-1, formatia Juventus Bucuresti intr-un duel al nou-promovatelor.

A fost prima victorie din istorie in Liga 1 pentru gruparea ardeleana.

Dupa o prima repriza in care oaspetii au irosit doua ocazii mari, gazdele au deschis scorul in minutul 62. A fost o faza confuza in care balonul a lovit de doua ori bara inainte ca Ghinga sa trimita cu mult noroc in poarta.

Pana la final au mai fost ocazii de ambele parti, iar in minutul 90 Herea a dus scorul la 2-0 dupa un contraatac, parand ca a risipit emotiile.

In prelulngiri, Stoenac a sutat napasnic de la marginea careului marcand golul inceputului de sezon, insa a fost prea putin pentru ca Juventus sa obtina vreun punct din acest duel.

Echipele de start

Sepsi: Niczuly - Burlacu, Oros, Ursu, Dumbrava - Ghinga, Thiaw - Astafei, C. Herea, P. Petre - Hadnagy

Rezerve: Fejer, Veress, Fulop, Papsys, Pilibaitis, Kilyen, Damian

Antrenor: Valentin Suciu

Juventus: Mingote - Beta, Benga, Walace, Stefan - Lungu, Stoenac - Buhaescu, Bajenaru, C. Petre - Mazarache

Rezerve: Stoian, Tara, Carabela, Cazan, Bucsa, Calintaru, Morariu

Antrenor: Daniel Oprita

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Sepsi Juventus Liga 1, #Sepsi rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #stiri Liga I