Faza zilei in fotbalul romanesc: Ce a facut Cartu la Craiova - Astra

Luni, 27 Iulie 2015, ora 07:25
6026 citiri

Antrenorul Sorin Cartu a oferit faza zilei in fotbalul romanesc.

La partida dintre echipa sa, CS U Craiova, si Astra Giurgiu, "Sorinaccio" nu a putut privi executia unei lovituri de la 11 metri primita de olteni.

In minutul 54, Curelea a fost faultat de Geraldo Alves si arbitrul a aratat punctul cu var. In timp de Ferfelea se pregatea sa execute, Cartu a adoptat o pozitie cel putin neobisnuita pentru el.

Tehnicianul care alta data spargea plexiglasul bancii de rezerve a CFR-ului in Champions League a ales sa nu se uite la penaltiul executat de Ferfelea, rugandu-se parca pentru un gol.

Ferfelea a ratat insa penaltiul, sutand peste poarta, insa Cartu s-a abtinut de la o noua criza de nervi.

Liga 1: Astra, victorie la ultima faza la Craiova

CS U Craiova a fost invinsa de Astra in etapa a treia din Liga 1, scor 1-2, golul victoriei giurgiuvenilor fiind marcat in prelungirile meciului.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Cartu Craiova penalti, #Cartu roaga penalti, #Craiova Astra Liga 1 , #stiri Liga I