Liga 1 a egalurilor: Targu Mures si Dinamo remizeaza si ele

Duminica, 12 Iulie 2015, ora 22:55
3962 citiri

ASA Targu Mures si Dinamo Bucuresti au remizat, scor 0-0, in ultima partida a zilei de duminica din Liga I, etapa 1, stagiunea 2015/2016.

Este al saselea rezultat de egalitate in aceasta prima etapa, din tot atatea meciuri.

Brandan si Muresan au ratat marile ocazii ale muresenilor, ambele in prima repriza, Cerniauskas aparand in minutul 27 cu un reflex de senzatie mingea care a venit dupa o puternica lovitura de cap a lui Gabi Muresan.

La Dinamo remarcam debutul olandezului Van Haaren, dar si a tanarului Moldoveanu, care abia a implinit 16 ani.

Situatia din Liga 1 este cel putin bizara la acest moment, dupa primele 6 partide din prima etapa toate echipele avand un singur punct.

Luni, runda se incheie cu Poli Timisoara - Pandurii.

ASA Targu Mures: Stancioiu - Golanski, M. Constantin, Bejan, Balici - Pedro Luis, G. Muresan, Gorobsov, Brandan - Axente, Manolov.

Dinamo: Cerniauskas - Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai - Gavrila, Vojnovici, Serban, V. Lazar - C. Matei, Alexe.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#egal asa targu mures dinamo, #cronica liga I dinamo targu mures, #egal targu mures dinamo etapa 1 , #stiri Liga I