Liga 1: Astra Giurgiu castiga la Concordia. Ilfovenii au 5 infrangeri la rand

Duminica, 19 Noiembrie 2017, ora 19:55
2203 citiri

Astra Giurgiu a repurtat prima victorie dupa trei etape la rand foarte slabe, scor 2-1 in deplasarea de la Concordia Chiajna, in etapa cu numarul 18 din Liga 1, sezonul competitional 2017/2018.

Golurile au fost marcate de Nyuladzi si Ionita (din penalti) pentru astrali, respectiv Paul Batin pentru gazde, si acesta marcand tot din penalti.

Concordia a inceput mai bine cu gol in minutul 15, dar s-a vazut intoarsa pana la urma inca din minutul 54, baietii lui Edi Iordanescu egaland intai in minutul 43.

Incepand cu minutul 57, Concordia a ramas in 10 oameni, dupa eliminarea lui Fota.

Este prima victorie pentru Astra dupa 3 etape la rand cu 2 egaluri si un esec, in timp ce ilfovenii bifeaza a 5-a infrangere la rand, dupa cele cu Dunav Ruse, FCSB, Poli Iasi, Astra si CSU Craiova.

Astra ramane pe loc de play-off, 6, cu 28 de puncte la activ, 4 peste Dinamo si Poli Iasi, in timp ce Concordia ramane pe 11 cu 17 puncte.

Concordia: Balgradean - Patache, Andrei Marc, Albu, Fota - Bucsa - Gradinaru, Babic, Bawab, Cristescu - Batin.

Rezerve: Caparco, Bucurica, Pena, Deaconu, Bumba, Yamissi, Bud.

Astra: Lazar - Belu, Bejan, Polczak, Alex Stan - Seto, Mrzljak - Nyuiazdi, Ionita, Gheorghe - Le Tallec.

Rezerve: Bosneag, Radunovic, Da Silva, Dandea, Moise, Abang, Balaure.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Astra bate Concordia deplasare, #Astra prima victorie dupa 3 etape, #Astra Concordia cronica Liga 1 , #stiri Liga I