Liga 1: Astra Giurgiu castiga un meci cu cinci goluri marcate la Sfantu Gheorghe

Duminica, 20 Octombrie 2019, ora 19:44
4122 citiri

Astra Giurgiu a castigat greu in deplasarea de la Sepsi OSK, scor 3-2, la prima partida pe banca tehnica pentru giurgiuveni a lui Bogdan Andone, care i-a luat locul lui Costel Enache.

Partida a avut loc in cadrul etapei cu numarul 13 din Liga 1, in sezonul competitional 2019/2020, ultima etapa din turul sezonului regular.

Sepsi a fost echipa care a inceput mai bine jocul, cu golul lui Karanovici din minutul 15. Astra a intors partida in doar doua minute, minutele 31 si 33, primul gol venind dupa un autogol al lui Tincu, autogol plecat insa de la o gafa a lui Gabi Tamas.

Budescu a marcat splendid doua minute mai tarziu si oaspetii intrau in avantaj la cabine.

Radut, intrat dupa pauza, fost mijlocas la Steaua sau Dinamo, a linistit apele in minutul 76. Gazdele din Covasna au incercat egalarea, au redus din handicap in minutul 80 prin Vasvari din penalti, dar totul s-a oprit aici.

Astra urca pe 5 cu 19 puncte, loc de play-off, in timp ce Sepsi, aflata la doua infrangere in tot acest tur de campionat, este pe 9, cu 15 puncte.

Mai avem programat duminica meciul Chindia - FCSB, LIVE pe Ziare.com de la ora 20.30.

Sepsi: Fejer - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl.Stefan - Deaconu, Vasvari, Velev - Carnat, Karanovic, Stefanescu.

Rezerve: Niczuly, Fulop, Edgar Salli, Diakhite, Safranko, Kilyen.

Antrenor: Csaba Laszlo.

Astra Giurgiu: Kitanov - Graovac, Tamas, Dima - Radut, Crepulja, Radunovic, Budescu - Alibec, V.Gheorghe, Stahl.

Rezerve: Lazar, Bruno, Tounkara, Ajayi, Simion, Fl.Matei, Dandea.

Antrenor: Bogdan Andone.

Arbitru: M.Barbu.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#Astra castiga deplasare Sepsi, #Liga 1 cronica Sepsi Astra Giurgiu, #Astra victorie deplasare Sepsi 5 goluri , #stiri Liga I