Liga 1: Astra invinge Iasiul si o asteapta pe Lyon

Sambata, 16 August 2014, ora 20:30
2886 citiri

Astra Giurgiu a invins CSMS Iasi cu 2-1 in etapa cu numarul 4 din Liga I, sezonul 2014/2015, in ultimul joc dinaintea intalnirii cu Lyon din play-off-ul Europa League.

Golurile au fost marcate de Seto si Fatai pentru gazde, in minutele 16 si 40, respectiv Munteanu pentru Iasi, in minutul 64.

Astra a inceput perfect meciul, cu gol dupa primul sfert de ora, Seto marcand frumos dupa un sut din afara careului. Iasiul a avut o bara doua minute mai tarziu, dar tot Astra a mai marcat o data pana la pauza.

Fatai a punctat pentru 2-0 in minutul 40, dupa un sut la coltul lung fara sperante pentru Caparco.

CSMS Iasi a inceput sa spere din minutul 64, cand Munteanu a reluat frumos din voleu, dupa o pasa a lui Wesley.

Rezultatul a ramas 2-1 pana la final, Astra realizand 9 puncte in Liga I, dupa 4 etape, la egalitate cu Petrolul, care are de jucat tot sambata cu Rapid.

Pentru giurgiuveni urmeaza joi meciul cu Olympique Lyon, prima mansa a play-off-ului Europa League, meci in direct pe Ziare.com.

Astra: S. Lung jr - Pliatsikas, Ben Youssef, V. Gaman, J. Morais - Yahaya, Takayuki - G. Enache, Cristescu, De Amorim - Fatai.

Rezerve: D. Coman, Alibec, Al. Ionita II, Oros, Budescu, Bukari, L. Rus.

Antrenor: Daniel Isaila.

CSMS Iasi: Caparco - I. Voicu, Ov. Mihalache, L. Munteanu, Vladu - Al. Cretu, Olah, Bosoi, Ciucur - Wesley, Palimaru.

Rezerve: Grahovac, Badic, Dulee Johnson, L. Dobre, D. Novac, Fl. Plamada.

Antrenor: Marius Lacatus.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#astra bate iasi liga I, #cronica astra iasi etapa 4, #astra asteapta lyon meci joi, #cronica liga I astra iasi , #stiri Liga I