Liga 1: Brasovul si Astra, remiza in ultimul joc al zilei

Duminica, 01 Martie 2015, ora 22:30
1691 citiri

FC Brasov si Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 19, stagiunea 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Cristi Ganea, respectiv Tembo.

Ganea a punctat in minutul 40, dupa ce a profitat de o pasa gresita a lui Laban si a marcat la coltul scurt cu un sut plasat.

Pana sa egaleze Astra, Brasovul a avut doi oameni eliminati, pe Bencun in minutul 64 si pe Juric in minutul 78.

Egalarea a venit prin Tembo in minutul 80, cu un sut foarte frumos de la distanta.

Astra ramane pe 5 cu acest egal, cu 32 de puncte, la egalitate cu Dinamo, in timp ce Brasovul este pe 11, cu 20 de puncte.

FC Brasov: F. Iacob - G. Matei, Novakovic, Artjunin, Novak - Juric, Zlomislic - Bencum, C. Ganea, Aganovic - M. Constantinescu.

Astra: S. Lung jr. - Gorupet, Oros, Ben Youssef, J. Morais - Laban, Seto, Florescu - G. Enache, Fatai, Budescu.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#egal astra brasov liga I, #cronica brasov astra liga, #brasov si astra remiza , #stiri Liga I