Liga 1: Calarasiul obtine un punct la Chiajna

Luni, 01 Octombrie 2018, ora 19:55
2079 citiri

Dunarea Calarasi isi continua parcursul peste asteptari din acest sezon, nou-promovata obtinand un punct din deplasarea de la Chiajna.

Scorul partidei dintre Dunarea si Concordia a fost 1-1, ilfovenii reusind sa revina dupa ce au fost condusi.

Keyta a deschis scorul in finalul primei reprize, e punctand dintr-un penalti obtinut de Mediop.

Gazdele de la Chiajna au reusit sa egaleze in minutul 60, atunci cand Prepelita a trimis in plasa balonul boxat gresit de portarul Straton.

In urma acestui rezultat, Dunarea ajunge la 13 puncte in 10 etape, avand doua "lungimi" peste adversara de luni.

ECHIPELE DE START

Concordia: Greb - G. Matei, Leca, A. Marc, Barboianu - Prepelita, Bucsa - Gradinaru, R. Deaconu, Nivaldo - Guessan

Rezerve: Al. Costache, M. Cristescu, Batin, Bawab, Panait, Mazarache

Dunarea: Straton - Tenea, Sandru, Wallace, Ispas - St. Cucu, Puscas - Kanda, S. Pana, Keyta - Mediop

Rezerve: C. Lungu, V. Alexandru, V. Munteanu, G. Simion, Seroni, Honciu, Al. Munteanu

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...