Liga 1: Cernat salveaza un punct mare pentru Viitorul, la Astra Giurgiu

de Dan Alexandru
Duminica, 02 August 2015, ora 20:30

Astra Giurgiu a remizat pe teren propriu in fata celor de la Viitorul, scor 2-2, in prima partida a zilei de duminica din Liga I, etapa cu numarul 4, stagiunea 2015/2016.

Gaman si Budescu au punctat pentru gazde, in timp ce Florin Cernat a semnat o dubla pentru Viitorul, ultimul gol fiind marcat in minutul 92.

Budescu a pasat pentru Gaman la primul gol, centrare din corner, pentru ca Gaman sa reia cu capul decisiv. Cernat a egalat in prelungirile primei parti, dupa un voleu puternic, mingea fiind deviata de Geraldo.

Acelasi Budescu relua in minutul 80 din lovitura libera directa, usor lateral de la 18 metri, pentru un 2-1 ce parea decisiv.

Si totusi, Cernat a egalat din nou, pe final de meci, minutul 92. O faza care a semanat cu primul gol al Astrei. Centrare Chitu, Cernat reluare perfecta cu capul si 2-2 final.

Un egal nebun, al patrulea in patru meciuri pentru Viitorul, in timp ce Astra face 5 puncte in clasament.

Astra Giurgiu: S. Lung jr. - Pedro Miguel, Gaman, Geraldo, J. Morais -Seto, Boldrin - Enache, Teixeira, De Amorim - Budescu.

Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Mitrea, Filip, C. Ganea - R. Marin, Nedelcu, Aganovici -F. Cernat, Gavra, Fl. Tanase.