Liga 1: CFR Cluj pierde alte doua puncte mari pe teren propriu

Duminica, 29 Octombrie 2017, ora 19:59
3414 citiri

CFR Cluj a mai pierdut alte doua puncte mari in economia acestui campionat, remizand acasa cu Gaz Metan Medias, scor 0-0, in runda cu numarul 16 din Liga 1, sezonul competitional 2017/2018.

A fost un meci dominat de gazde, care au avut insa foarte mult ghinion ca nu au putut marca nici macar un gol.

Paun a lovit bara cu un sut puternic de la 16 metri, in minutul 28, Vera a avut o alta buna ocazie de gol in minutul 55, iar in minutul 81, sarbul Djokovici a ratat de putin tinta din lovitura libera.

CFR pierde din nou alte 2 puncte mari in economia titlului, bifand al 4-lea meci la rand fara victorie.

In acest retur, trupa lui Dan Petrescu are doua rezultate de 0-0, ambele acasa, cu Botosani si Medias si un esec cu Viitorul, 0-1. In plus, intre aceste 3 partide, a fost si esecul din meciul de Cupa cu Botosani.

Oricare echipa care va castiga dintre Craiova si FCSB, in derbiul de duminica seara, va ajunge pe primul loc in Liga 1.

Sa remarcam ca la finalul partidei, mai multi fani ai gazdelor i-au strigat demisia lui Dan Petrescu.

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora - Hoban, Djokovici - Al. Paun, Nistor, Moutinho - U. Vera.

Rezerve: Duka, Omrani, A. Muresan, Rus, Balde, Coman, Peteleu.

Antrenor: Dan Petrescu.

Gaz Metan Medias: Greab - M. Constantin, L. Cristea, De Vriese - Zderici, Danci, Mitici, Busu - Olaru, Golubovici, Buziuc.

Rezerve: Plesca, Popovici, Neagu, Manole, Curtean, Chamed, Bic.

Antrenor: Cristi Pustai.

Arbitru: Marian Barbu.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#CFR Cluj Gaz Metan cronica meci, #Liga 1 CFR Gaz Metan, #CFR doar egal cu Gaz Metan, #CFR pierde alte doua puncte , #stiri Liga I