Liga 1: CFR Cluj se distreaza cu Ceahlaul si urca pe primul loc

Duminica, 27 Iulie 2014, ora 21:09
2673 citiri

CFR Cluj s-a distrat cu cei de la Ceahlaul Piatra Neamt, castigand lejer cu 4-0 in prima etapa a Ligii I, sezonul 2014/2015, pe stadionul din Gruia.

Golurile au fost marcate de Tade, o dubla in minutele 33 si 42, Florin Costea si Negrut.

Tade a marcat prima sa dubla in acest campionat, dupa terminarea primei jumatati de ora a meciului. La prima reusita, Tade a reluat in plasa centrarea lui Monroy, iar golul doi a venit dupa ce clujeanul a profitat de plasamentul slab al lui Marc.

Florin Costea marca si el in partea secunda, in minutul 53, iar Negrut a urcat scorul la 4-0 patru minute mai tarziu.

La faza imediat urmatoare, Guima a obtinut un penalti, pe care insa Larie l-a ratat.

4-0 avea sa fie scorul final al partidei, CFR devenind noul lider, detronand Gaz Metan Medias, care castigase mai devreme, scor 3-0 cu FC Botosani.

CFR: Felgueiras - Susic, Larie, I. Rada, Camora - Muniru, Monroy, Deac, Negrut, Fl. Costea - Tade.

Ceahlaul: Jovic - Dumitras, A. Marc, Al. Ichim, A. Pavel - Tepes, Onciu, Vl. Achim, L. Cazan, Chitosca - Mandrusca.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#cfr cluj bate ceahlaul, #cfr ceahlaul liga I cronica, #cronica liga I etapa 1 cfr , #stiri Liga I